Menu

Vejret på havnen

Facebook og Projekter

Kontakt andre medlemmer i klubben via vores facebook grupper.
-> Sejlklubbens-gruppe
-> Juniorernes-gruppe
-> Undervandsgruppen Projektsider.
-> Oplevelser på kystnære rev

Nyheder via email

Tilmeld dig nyhedsopdateringer fra Strandby Sejlklub. Vælg mellem nyheder for henholdsvis seniorer eller juniorer. Fungerer via Googles feed-burner; derfor vil dele af registreringen vil foregå på engelsk.
Seniorer [tilmeld her].
Juniorer [tilmeld her].

Orienteringsskrivelse

Til medlemmer af STRANDBY SEJLKLUB

Vedhæftet fremsendes: “VELKOMST TIL NYE MEDLEMMER rev. 2″ – [KLIK HER].

Bestyrelsen har samlet alle relevante oplysninger om sejlklubben, Strandby Lystbådehavn Aps og S/I Strandby Fiskerihavn i ovenstående velkomstskrivelse. Da alle klubbens medlemmer måske kan have glæde af en samlet oversigt, har bestyrelsen besluttet at udsende til samtlige medlemmer. Velkomstskrivelsen vil også blive lagt ind på hjemmesiden – [KLIK HER].

Da bestyrelsen ønsker, at oplysningerne er fyldestgørende og løbende ajourført må I meget gerne oplyse om supplerende oplysninger, som I mener bør medtages, så formidler jeg videre via bestyrelsen. Min mail adresse: scankap10@gmail.com. Generelt vil bestyrelsen gerne have forslag fra I medlemmer, som bestyrelsen kan arbejde med, så sejlklubben bliver så relevant for os medlemmer som muligt.

Husk det kommende arrangement i sejlklubben den 16. januar:
LYSTSEJLERNES LEKSIKON v. skibsingeniør Anker Willy Lauridsen, Søby Sejlklub. Se separat indbydelse [KLIK HER].

Bestyrelsen arbejder på yderligere 2 arrangementer til afholdelse i vintersæsonen. Vi håber snart, at disse falder på plads. I bliver informeret. Bestyrelsen ønsker alle godt nytår og ser frem til en god sejlsæson 2019.

Med venlig hilsen
Jørgen Lindberg

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>