Menu

Vejret på havnen

Facebook og Projekter

Kontakt andre medlemmer i klubben via vores facebook grupper.
-> Sejlklubbens-gruppe
-> Juniorernes-gruppe
-> Undervandsgruppen Projektsider.
-> Oplevelser på kystnære rev

Nyheder via email

Tilmeld dig nyhedsopdateringer fra Strandby Sejlklub. Vælg mellem nyheder for henholdsvis seniorer eller juniorer. Fungerer via Googles feed-burner; derfor vil dele af registreringen vil foregå på engelsk.
Seniorer [tilmeld her].
Juniorer [tilmeld her].

Maling af klubhus i uge 27 - 2018

KLUBHUSTE ER NYMALET – ”LANDSBYPEDELLERNE” har gjort os en stor tjeneste.

I uge 27 er vores klubhus blevet malet. Mens nogle af os var på ferie, blev arbejdet udført. Som optakt til malingen var huset blevet afvasket med grundrens og spulet af for at fjerne skidt og salt. LANDSBYPEDELLERNE rykkede ud fra mandag morgen.Alf bød arbejdsholdet velkommen og hjalp malerholdet til rette med stillads (lånt af JOBI VÆRFT) m.m. Endelig sørgede Alf for, at der var forfriskninger klar i køleskabet – meget nødvendigt i det dejlige varme sommervejr.

Tak til LANDSBYPEDELLERNE!

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>